Kdo jsme

Změna pro Liberecký kraj je úspěšný pokus o moderní, nezávislou a veřejně prospěšnou politiku, který neřídí ani kmotři, ani oligarchové, ani stranické sekretariáty. Změna pro Liberecký kraj je koalice složená z členů hnutí Změna, Strany zelených a mnoha nezávislých kandidátů.

Jsme lidé jako Vy, máme svoje přednosti i chyby, ale také zásady. V politice jsme proto, že věříme, že lze měnit svět, ve kterém žijeme, k lepšímu. Předvolební sliby umí napsat všichni, důležitější jsou ale lidé, kteří je dokáží prosadit a kteří jim dávají důvěryhodnost. Takové máme.

Někteří z nás jsou v politice již delší dobu, někteří krátce, důležité je ale to, že nás spojují podobné hodnoty, i když se někdy přeme o to, která cesta k nim je ta nejlepší. Hlavní je, že jsme se nikdy nevzdali a že se k nám postupně přidává stále více a více lidí, které jsme svou dosavadní činností přesvědčili, že hlas pro nás je hlasem pro lepší budoucnost. Budeme rádi, když se k nám také přidáte, možností, jak se zapojit je celá řada. Stačí využít jen jeden z uvedených kontaktů. Jsme přesvědčeni, že náš kraj potřebuje skutečnou, nejen kosmetickou změnu.

Začali jsme a uspěli na komunální úrovni. V komunálních volbách v Liberci jsme již ve dvou volebních obdobích, v roce 2010 a 2014, získali nejvyšší počet hlasů, od roku 2014 již máme zastupitele i v Jablonci, Rychnově, Stvolínkách.

V minulých krajských volbách jsme se ziskem 10 zastupitelských křesel skončili jako třetí nejúspěšnější strana. Polovinu volebního období jsme fungovali v koalici se Starosty pro Liberecký kraj, ale po velkých problémech kolem největší veřejné zakázky za 4 miliardy, kdy jsme poukazovali na nestandardní věci a zajišťování pro kraj nevýhodného monopolu některým firmám, a po obvinění hejtmana z braní úplatků se koalice rozpadla. V letošních volbách bychom rádi zopakovali výsledek z Liberce a patřili mezi lídry voleb a vytvořili stabilní koalici, bez propojení na podnikatelskou sféru.

Věříme, že s Vaší podporou v letošních volbách opět uspějeme a budeme mít možnost podílet se na potřebných změnách v našem kraji.