Kdo jsme

Změna pro Liberecký kraj je úspěšný pokus o moderní, nezávislou a veřejně prospěšnou politiku, který neřídí ani kmotři, ani oligarchové, ani stranické sekretariáty. Změna pro Liberecký kraj je koalice složená z členů hnutí Změna, Strany zelených a mnoha nezávislých kandidátů.

Jsme lidé jako Vy, máme svoje přednosti i chyby, ale také zásady. V politice jsme proto, že věříme, že lze měnit svět, ve kterém žijeme, k lepšímu. Předvolební sliby umí napsat všichni, důležitější jsou ale lidé, kteří je dokáží prosadit a kteří jim dávají důvěryhodnost. Takové máme.

Jsme přesvědčeni, že náš kraj potřebuje skutečnou, nejen kosmetickou změnu.

Co chceme?

Kvalitní veřejnou dopravu mezi obcemi, opravené silnice, funkční síť středních škol, sociálních služeb a zdravotnických zařízení, důslednou ochranu životního prostředí. Hospodaření bez dluhů. Podporu aktivních občanů, ať už se věnují práci s mládeží či se seniory, kultuře, ochraně přírody nebo jiným veřejně prospěšným aktivitám. Chceme Liberecký kraj, kde se dobře žije.

V politice prosazujeme hodnoty otevřené společnosti, rozhodování s ohledem na budoucí generace a pro kvalitu života co největšího počtu lidí. Aby tahle práce mohla být dlouhodobě účinná, musí se na ní podílet řada aktivních lidí.

Základem skupiny, která vytváří krajskou politiku Změny, jsou kromě zastupitelů především členové výborů krajského zastupitelstva. Další lidé spolupracují neformálně a právě v nich je hlavní síla a energie Změny. Přidejte se i vy! Stačí se ozvat některému z našich zastupitelů.