Aktuality, zajímavosti

Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo projekt za více než 1,5 mil. Kč, jehož předmětem je údržba zeleně v parku u Střední školy hospodářské a lesnické v Hejnicích. Namísto toho, aby se studenti této střední školy postarali o svůj pozemek sami v rámci výuky, kraj bude tuto práci zadávat externí firmě.

Největší navýšení za posledních deset let, a to o 1,2 mil. Kč na celkovou částku 14,8 mil. Kč. Tolik vynaloží vedení Libereckého kraje v roce 2019 na propagaci. K navyšování této položky dochází již 5 let. Stejnou praxi přitom sami Starostové pro Liberecký kraj v minulosti kritizovali.

Vladimír Mastník (SLK)

V dubnu 2016 jsme jako Změna pro Liberecký kraj navrhli odvolání Vladimíra Mastníka z pozice radního pro dopravu. V krajském zastupitelstvu jsme tehdy návrh neprosadili, za pana Mastníka se hlasitě postavili Starostové pro LK v čele s Martinem Půtou i všechny ostatní strany.

voda v krajině

Rok 2018 si budeme pamatovat jako dobu, kdy se přestalo o Libereckém kraji vtipkovat jako o „nočníku Evropy“. I ve srovnání se zbytkem republiky bylo v našem kraji extrémní sucho. Příští rok může být lepší, ale dlouhodobý trend se téměř jistě nezmění.